Zajmującei wiadomości. Tylko u nas .

Władze Krakowa

0
Posted in Bez kategorii By admin

Głównym z trudnych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze województwa są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości samochodów na krajowych szosach. Z tego powodu główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Spośród pozostałych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie kolejne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów jest ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.