Zajmującei wiadomości. Tylko u nas .

Pasta czyli makarony

0
Posted in Bez kategorii By admin

Świetna włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Spośród wielu alternatyw, które proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. włoski kucharz Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, tortellini, minestrone i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film