Zajmującei wiadomości. Tylko u nas .

nowa restauracja włoska Kraków

0
Posted in kulinaria By admin

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej wrażliwi konsumenci degustują mniej znane potrawy takie jak tortellini, gnocchi i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej popularne dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność i jedzenie z różnych zakątków kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino włoskie

Żadna knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja na włoską modę bez wyjątku powinien obejmować też aperitiff. Lampka białego wina to dla Włochów reguła. autentycznej kuchni włoskiej Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako faktycznie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film