Zajmującei wiadomości. Tylko u nas .

czym są suplementy

0
Posted in uroda zdrowie By admin

Pomimo, iż coraz więcej pań i to w różnym wieku dba o to, aby konsumowane potrawy były pełne substancji odżywczych, często, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O specjalne mieszanki mineralne. Jako że branża suplementów wciąż jeszcze się rozwija, wielkość możliwości wyboru może utrudniać decyzję.
Dobrze zatem wiedzieć, czym kierować się przy kupnie preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Preparat suplementacyjny nie powinien być zamiennikiem zbilansowanej diety. Bywa jednak że określonych minerałów czy witamin nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z pożywieniem. Decydując się na suplement można zasięgnąć porady aptekarza lub innej kompetentnej osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Innych składników potrzeba organizmowi nastolatki, a totalnie innych – potrzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Chcesz dowiedzieć się więcej o suplementach na menopauzę, czytaj na naszej stronie
Z pomocą odpowiedniego preparatu można przykładowo zlikwidowania różnorodnych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeśli naszym problemem jest częstym zmęczeniem rozwiązaniem może być specyfik mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki typ suplementu nabędziemy. Konieczne jest jego właściwe zażywanie – regularne, lecz nigdy nie zbyt duże.